Ana Sayfa İletişim
Faydalı Linkler
SAKARYA AYDINLAR OCAĞI AMASYA'DAYDI

Aydınlar Ocakları 49. Şurası 25-26-27 Ekim 2019 tarihleri arasında Amasya'da Amasya Aydınlar Ocağı’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilmiştir. Sakarya Aydınlar Ocağı olarak Başkan Dr. Öğr.Üyesi M.Kemal CERRAHOĞLU ve Yönetim kurulu üyemiz olan Dr. Öğr.Üyesi Ali Vasfi KURT hocamız tarafından temsil edilmiştir. Başkanımız M.Kemal CERRAHOĞLU şuranın ikinci gününde Dijital Bağımlılık konulu sunum gerçekleştirmiştir. Şûra’ya, 27 Aydınlar Ocağı ile birlikte Milli Kahramanlarımızdan Kazım Karabekir’in kızlarından Timsal Karabekir ve  Yeniçağ gazetesi yazarı Arslan Bulut da katıldılar.

Aydınlar Ocakları 49. Büyük Şurası 25 Ekim 2019 tarihinde Saraydüzü Kışla Binası’nda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’ndan sonra Amasya Aydınlar Ocağı Başkanı Orhan Akar’ın konuşması ile başladı. Şura’nın Açılış Konuşmasını Aydınlar Ocağı Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Erkal yaptı ve “Türkiye’nin önüne çıkarılan tuzaklar bir yumaktır ve ayrı ayrı birbirinden bağımsız olarak ele alınamaz. “Emperyal güçlerin merhametine sığınarak bir ülke kurtarılamaz ve sürekli kılınamaz. Amasya Tamimi dün olduğu gibi bugün de bize ışık tutmaktadır.”  dedi.

Açılış konuşmasından sonra Prof. Dr. M. Derviş Kılınçkaya başkanlığında “Amasya Tamimi ve Protokolünün Yüzüncü Yılında Dün, Bugün ve Yaryn; 100. Yılında Türk Milli Mücadelesini anlamak” konulu panel yapıldı. Panelde Timsal Karabekir, Prof. Dr. Hacı Duran ve Dr. Sinan Demirtürk konuştular. Daha sonra yapılan oturumda Prof. Dr. İbrahim Öztek, Milli Savunma Bakanlığı eski Genel Sekreteri  Ümit Yalım söz aldılar.

Şura’nın ikinci gününde yapılan 2. Oturumda  Prof. Dr. M. Metin Karaörs, Süleyman Pekin ve Hamit Göktürk; Dr. Öğr.Üyesi M.Kemal CERRAHOĞLU Dr. Öğr. Üyesi Sakin Öner ve Em. Öğr. Alb. Hicabi Meral ve 4. Oturumda Av. Ruhittin Sönmez ve Av. Gürkan Uysal  söz aldılar. Bu arada Hoca Ahmet Yesevi  Vakfı Başkanı Erdoğan Aslıyüce,  Ahmet Çelik, Ramazan Bakkal, Hidayet Gümüşsoy da konuşma yaptılar. Şura’ya katılan üyeler öğleden sonra başta Bimarhane olmak üzere Amasya’nın tarihi mekanlarını gezdiler.

27 Ekim Pazar günü yapılan 5. Oturumda  Dr. Öğr. Üyesi  Tekin Yeken ve Av. Halil Altıparmak konuştular. Daha sonra yapılan Kapanış Oturumunda  Amasya Aydınlar Ocağı Başkanı Orhan Akar Aydınlar Ocakları 49. Büyük Şurası Sonuç Bildirisini okudu ve Şura’ya katılan Aydınlar Ocakları Başkanlarına birer plaket armağan etti. Şura’da Giresun Aydınlar Ocağı’nın teklifi oylanarak Aydınlar Ocakları 50. Büyük Şurası’nın Giresun’da yapılmasına karar verildi.

RESİMLER

 

 

*HABER TARİHİ: 1 KASIM 2019

 

 

 

 

Bookmark and Share Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder Yazdır  

 

 
Tüm hakları saklıdır ve tüm içeriğine ait lisans ve telif hakları T.C yasalarınca korunmaktadır. İzinsiz kopylanması veya yayınlanması yasaktır.