Ana Sayfa İletişim
Faydalı Linkler
DEĞERLİ BAŞKANIMIZIN DOĞUM GÜNÜNÜ VE EMEKLİ OLUŞUNU KUTLADIK

20 Aralık 2019 Cuma günü gerçekleştirdiğimiz "Ahlaki ve Psikolojik Açıdan Boşanma Süreçleriyle Başa Çıkma" konulu konferansımızda sonrası Başkanımız Mustafa Kemal CERRAHOĞLU hocamızın yeni yaşını ve emekli oluşunu değerli katılımcılarla birlikte kutladık.Kendisine hediyeler takdim edildi. Ayrıca 22 Aralık 2019 Pazar günü sabahı ailesi ve dostları tarafından düzenlenen sabah kahvaltısında 43 yıllık çalışma hayatı anısına hediyeler verilerek başkanlığını yaptığı ve ikamet ettiği mahalledeki cami derneğinin bahçesine 43 yılı simgeleyen çeşitli 43 adet ağaç dikildi. Tekrar Sakarya aydınlar ocağı olarak başkanımızın doğum gününü kutlar, nice mutlu sağlıklı yıllar dileriz. Emekliliği hayırlı olmasını diliyoruz.

     


Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Kemal CERRAHOĞLU 

                                                                  
1952 yılında Trabzon / Köprübaşı ilçesinin fidanlı mahallesinde doğdum. İlkokulu Köprübaşın da, ortaokulu Sürmene ve Samsun’da, liseyi de Samsun’da tamamladı. Yükseköğrenimi Yüksek Teknik Öğretmen Okulunun Motor Bölümünü 1977 yılında tamamlayarak ilk görev yerim olan Sakarya Endüstri Meslek Lisesi ve daha sonra Fatih Endüstri Meslek Lisesi, Elazığ Endüstri Meslek Lisesi Motor Bölümü Öğretmenliği ile atölye şefliği görevlerinde bulundu. 1980 yıllarında Afyon Emirdağ Endüstri Meslek Lisesi Müdürü olarak çalıştı.
Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarımsal Mekanizasyon Ana Bilim Dalı’nda Öğretim Görevlisi, b) Ziraat Fakültesi Sekreterlik vekilliği, c) Döner Sermaye İşletmesi Md. Vekilliği, d) Karaman Meslek Yüksekokulu’nda ve Aksaray Meslek Yüksekokulu’nda öğretim Görevlisi olarak çalıştı.
İ.T.Ü. Sakarya Meslek Yüksek Okulu’nda Öğretim Görevlisi, Sakarya Üniversitesi ,Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Öğretim Üyeliği üyesi olarak çalışmaya devam eterken 43 yıl görev yaptıktan sonra Yaş haddinden dolayı 20 Aralık 2019 yılında emekli oldu. 1980 yılında Emel Çiçekle evlenerek bir kızı ve iki erkek evlatları vardır. ULUSAL ve ULUSLARARASI alanda; alanıyla ilgili çeşitli konularda yayınlanmış makaleleri bulunmaktadır. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında üyelik ve başkanlık yaptı. Şu anda Sakarya Aydınlar Ocağı Başkanlığını yürütmektedir.

 

RESİMLER

 

 

 

 

 

 

 

*YAYINLAMA TARİHİ: 23 ARALIK 2019

 

 

 

 

Bookmark and Share Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder Yazdır  

 

 
Tüm hakları saklıdır ve tüm içeriğine ait lisans ve telif hakları T.C yasalarınca korunmaktadır. İzinsiz kopylanması veya yayınlanması yasaktır.